Manchester City dýcha Arsenalu na chrbát: De Bruyne zariadil suverénny triumf na pôde Brightonu

Kevin de Bruyne, Kyle Walker a gólové oslavy futbalistov Manchestru CityKevin de Bruyne, Kyle Walker a gólové oslavy futbalistov Manchestru City Zdroj: TASR/AP/Kin Cheung

LONDÝN - Úradujúci anglický futbalový majster Manchester City zvíťazil vo štvrtkovej dohrávke 29. kola Premier League na ihrisku Brightonu hladko 4:0.

Dosiahol štvrtý ligový triumf za sebou a posunul sa v tabuľke na druhé miesto o dva body pred FC Liverpool. Na vedúci Arsenal stráca bod, ale v porovnaní s konkurentmi má zápas k dobru.

Hostí poslal v 17. minúte do vedenia Kevin De Bruyne, ešte v prvom polčase dvakrát skóroval aj Phil Foden. "Citizens" mali zápas plne pod kontrolou, po hodine hry zvýraznil víťazstvo Julian Alvarez. Brighton čaká na výhru v lige už päť zápasov, figuruje naďalej na 11. priečke.